Pohjois-Karjalan aluevaltuutetut

Valtuustoryhmän puheenjohtaja
Tulevaisuuslautakunnan jäsen

Aulikki Sihvonen
sairaanhoitaja YAMK, osastonhoitaja

Kontiolahti

aulikki.sihvonen@luottamus.siunsote.fi

 


Valtuustoryhmän varapuheenjohtaja
Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja

Kari Kulmala
ylikonstaapeli, HTM

Rääkkylä

kari.kulmala@luottamus.siunsote.fi

 


Valtuustoryhmän varapuheenjohtaja
Turvallisuuden ja varautumisen lautakunnan jäsen

Laura Tiittanen
yleislääketieteen erikoislääkäri

Joensuu

laura.tiittanen@luottamus.siunsote.fi

 


Aluehallituksen varapuheenjohtaja

Timo Elo
toimitusjohtaja, varakansanedustaja

Joensuu

timo.elo@luottamus.siunsote.fi

 


Aluehallituksen jäsen

Karita Kaita
yrittäjä

Joensuu

karita.kaita@luottamus.siunsote.fi

 


 

Matti Ketonen
lääkintöneuvos, erikoislääkäri

Joenskuu

matti.ketonen@luottamus.siunsote.fi

 


Tulevaisuuslautakunnan jäsen

Pekka Nuutinen
insinööri, hallitusammattilainen

Kontiolahti

pekka.nuutinen@luottamus.siunsote.fi

 


Henkilöstöjaoston jäsen

Anssi Törmälä
sotilaspastori, talous- ja henkilöstöpäällikkö

Joensuu

anssi.tormala@luottamus.siunsote.fi

 


Varavaltuutetut

 

1. varavaltuutettu
Osallisuusvaliokunnan varajäsen

Reijo Kortelainen
rajavartija evp.

Lieksa

reijo.kortelainen@luottamus.siunsote.fi

 

 


2. varavaltuutettu
Ympäristöterveydenhuollon jaoston jäsen

Jenni Laasonen
palvelupäällikkö

Joensuu

jenni.laasonen@luottamus.joensuu.fi

 


3. varavaltuutettu
Aluehallituksen varajäsen

Enni Ikonen
viestinnän asiantuntija, AMK-opiskelija

Joensuu

enni.ikonen@luottamus.siunsote.fi